Čo to vlastne sú skinny jeans? Skinny jeans sú v preklade úzke nohavice. Ich dizajn, ako vidíme je výrazne pekný a nič na ňom netreba meniť, pretože veľa ženám sa tento štýl páči a radi ho nosia a majú ho v svojom šatníku. Tieto „džíny“ nosia, ako ženy tak aj muži. Pri ženskom pohlaví sú tieto „džíny“ veľmi skrátené a vyzerajú ako tzv. „trištvrťáky“, lepšie povedané trištrvťové nohavice. U mužov sú taktiež tieto džínsy, veľmi obtiahnuté, no už nie sú ako u žien trištvrťové ale končia až pri nohách. Tieto džínsy je taktiež možné nosiť s opaskom, ak by vám boli malé. Proces výroby týchto džínsov nie ľahký.
Džínsovina sa vyrába z bavlny, ktorú je potrebné zozbierať, robí sa to najmä v Ázii, v Mexiku a ďalších krajinách, kde je bavlna pestovaná, no tieto krajiny sú na bavlnu najznámejšie. Najprv je potrebné zozbierať bavlnu, to sa môže robiť ručne(ľudia zbierajú) alebo automaticky (stroj zbiera) a očistiť ju. To sú teda procesy zberania, čistenia, uvoľnenia. Následne sa zmenia bavlny na dlhé vlákna, a krútia sa až z nich budú struny. Až potom sa vytvára z strún tkanivo. Ďalej tu je proces farbenia džínsov. Tento proces môže mať veľa farieb ako je modrá, sivá, čierna a mnoho ďalších tieto sú najviac používané farby z pomedzi všetkých.
Následne sa už len džínsy spracujú a nejaký pracovník alebo osoba, čo to robí im dodá vzhľad a dizajn aby vyzerali ohromujúco. História týchto džínsov nezachádza, do ďalekej doby. Odhaduje sa, že tento typ úzkych džínsov sa používal už pred osemnástim storočím a nosili ho európski muži. Niekedy v 50. rokoch 17 storočia boli tieto džínsy veľmi používané a boli vtedajšej móde. Počas doby „reštaurovania“ boli do Európy uvedené do výroby užšie nohavice, tento strih sa považoval za lichotivejší k nohe. No nemôžeme zabudnúť ani na roky, ktoré nie sú veľmi tak ďaleko ako sú 60. roky 20. storočia. Veľa kapiel a hudobníkov používalo tieto džínsy, ako sú napr. The Beatles, Rolling Stones a podobne.